تبلیغات
کامبیز و سام و علی شما را به این وبلاگ دعوت می کنند. - کل فیلم های ایرانی

کل فیلم های ایرانی

دوشنبه 24 مرداد 1390 05:14 ب.ظ

نویسنده : ali yavariyan

 

http://dl.aksmod.ir/90/5/Soghoote_Yek_Fereshte.jpg http://dl.aksmod.ir/90/5/se-dong-se-dong.jpg http://dl.aksmod.ir/90/5/Siomin_Rooz.jpg http://dl.aksmod.ir/90/5/5km_Ta_Behesht.jpg
http://dl.aksmod.ir/90/5/Mah_Asal.jpg http://aksmod.ir/dl/88.8/setayesh.jpg http://dl.aksmod.ir/90/3/sakhtemanpezeshkan.jpg http://aksmod.ir/dl/89.7/mokhtarnameh.jpg
http://dl.aksmod.ir/90/4/sarab.jpg http://dl.aksmod.ir/90/4/352.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 

سلطانی: از «مرگ» استفاده نکردم که روی مخاطب تاثیر بگذارم
سعید سلطانی معتقد است سریال «ستایش» یکی از نقاط درخشان کارنامه کارگردانی اوست.
سعید سلطانی از جمله کارگردانانی است که او را بیشتر با ساخت سریال​های موفق تلویزیونی چون «پس از باران»، «خانه‌ای در تاریکی»، «شکرانه» و… به یاد می​آوریم.
مجموعه «ستایش» تازه​ترین اثر سلطانی است که هر هفته جمعه شب از شبکه سه روی آنتن می‌رود. این سریال از زمان پخش تاکنون با اقبال خوبی از سوی مخاطبان سیما مواجه شده ​است. این در حالی ​است که برخی معتقدند «ستایش» مضمونی بسیار تلخ دارد. به همین بهانه گفت‌وگوی ما با کارگردان این مجموعه را می​خوانید.
مدتی قبل بود که معاون سیما تولید آثار تلخ در تلویزیون راممنوع کرد. پخش سریال «ستایش» که به زعم عده​ای سریال تلخی است و به زعم عده ای دیگر -از جمله آقای ضرغامی-  فقط یک ملودرام اجتماعی است حرف و حدیث های زیادی را به دنبال داشت, آیا قبول دارید «ستایش» سریال تلخی است؟

نوشته ای از admin \\ tags: , , , , , ,

Aug 04

تلاش كردم بازی‌هایم كلیشه نشود
سیاوش طهمورث
متولد 1325 تهران و فارغ‌التحصیل رشته تئاتر از دانشكده هنرهای دراماتیك چهره شناخته شده‌ای است كه بارها هنرمندی او را در آثار نمایشی همچون گرگ‌ها، در پناه تو، شلیك نهایی، مسافر ری، زیر تیغ و… به تماشا نشسته‌ایم.

او در سریال نابرده رنج ایفاگر نقش منوچهر كاراكتری غیرقابل پیش‌بینی است كه باعث به وجود آمدن ماجراهای مختلف می‌شود.
داستان در دهه 60 اتفاق می‌افتد یعنی زمانی كه ایران درگیر جنگ با عراق است.
طهمورث با استفاده از توانمندی و تجربیات خودش باز هم توانسته ابعاد مختلف شخصیت منوچهر را به نمایش بگذارد. در گفت‌وگویی با طهمورث دلایل موفقیت و حضورش در این سریال را مورد بررسی قرار دادیم.

ادامه مطلب …»

نوشته ای از admin \\ tags: , , , , ,

Aug 03

ادامه مطلب …»

نوشته ای از admin \\ tags: , , , , , ,

Aug 01

عمره همدل و همفكر مختار است اما ناریه گرچه همفكر او نیست اما همدلی‌اش را با مختار نمی‌توان مطلقا انكار كرد
اكنون كه سریال «مختارنامه» به پایان خود رسیده، فرصت خوبی است تا برخی ویژگی‌ها و عناصر درونی‌تر این مجموعه تلویزیونی را چه از حیث فرم و ساختار روایتی و چه از نظر مضمون و درونمایه اثر مورد واكاوی قرار دهیم. بی‌تردید یكی از نقاط مثبت این سریال را باید در شیوه شخصیت‌پردازی و روان‌شناختی آنها دانست. 

كارگردان تلاش كرده تا تصویری خاكستری از این شخصیت‌ها خلق كند و به جای تصویر رمانتیك تصویری دراماتیك و انسانی از آنها ارائه دهد؛ انسانی نه از حیث اخلاقی بلكه از منظر تاریخی ـ روان‌شناختی. به این معنی كه آدم‌های قصه فارغ از ارزشیابی‌های اخلاقی و ایدئولوژیك واجد ویژگی‌های انسانی با تمام ضعف و قوت‌هایش هستند.

نوشته ای از admin \\ tags: , , , , ,

Aug 01

استاد سلیمانی را با تمام وجود باور كردم
هنوز كه هنوز است مخاطبانش او را با نقش محمد منصوری سریال در پناه تو به خاطر می‌آورند. اگرچه پس از این سریال، كارهای بسیار دیگری انجام داد، اما با بازی در این نقش در ذهن مردم ماندگار شد. 

حسن جوهرچی را اكثرا در نقش‌های مثبت دیده‌ایم، اگرچه خودش می‌گوید نقش‌های مثبتم با یكدیگر متفاوتند. به هر حال به بهانه بازی‌اش در سریال «سراب» و نقش استاد سلیمانی به سراغش رفتیم و او پاسخگوی سوالاتمان شد.

از دنیای این روزهای حسن جوهرچی چه خبر؟
خبری نیست. برای چند كار صحبت كرده‌ام، اما هنوز قطعی نشده.
در این سال‌ها فقط می‌خواهید بازی كنید یا خود كار هم برایتان مهم است؟
اتفاقا اهمیت كارها برایم بیشتر شده. شاید یك زمانی آن هم در ابتدای كارم و به دلیل انتخاب شدنم خیلی نقش‌ها برایم اهمیتی نداشتند، اما حالا هم انتخاب می‌كنم و هم نقش‌ها برایم مهم هستند. من فكر می‌كنم نقش‌هایم 2دسته هستند یا بشدت از آنها دفاع می‌كنم و دوستشان دارم مثل غریبانه، مشق عشق و جابربن حیان یا اگر خوب نبوده‌اند از مردم عذرخواهی كرده‌ام.

نوشته ای از admin \\ tags: , , , , ,

Jul 31

سریال تلویزیونی «سی‌امین روز» كاری از گروه فیلم و سریال شبكه دو سیماست كه به كارگردانی جواد افشار و تهیه‌كنندگی رضا جودی با اتمام مراحل تولید، آماده پخش شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجموعه “سی‌امین روز” کاری از گروه فیلم و سریال شبکه دو سیماست که جواد افشار بعد از انصراف پرویز شیخ‌طادی از کارگردانی، آن را می‌سازد .

این مجموعه تلویزیونی حکایت مردی به نام سیاوش کیانی است که یک روز ناخواسته باعث می‌شود خون برادر رفیقش، دستانش را آغشته کند. سیاوش مردانه پای اتهام می‌ایستد و اعدام را قبول می‌کند تا شاید به آرامش برسد، اما در آخرین لحظات، فرشته‌ای بر او نازل می‌شود و او را از آینده‌اش آگاه می‌کند و …

ادامه مطلب …»

نوشته ای از admin \\ tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jul 30

دوست دارم نقش ‌های مختلف را تجربه كنم
رضا كریمی
سال‌هاست فعالیت هنری دارد، اما او را بیشتر به واسطه حضورش در سریال‌های چارخونه، مسافران و جایزه بزرگ به خاطر داریم. كریمی در رشته بازیگری تحصیل كرده است و این كار را بسیار دوست دارد.
او در حال حاضر سریال‌های ساختمان پزشكان و نابرده رنج را روی آنتن سیما دارد. به این بهانه سراغش رفتیم تا از چند و چون كارش بیشتر بدانیم.
چه شد كه در سریال ساختمان پزشكان به ایفای نقش پرداختید؟
سال‌هاست با گروه آقای چگینی (تهیه‌كننده) كار می‌كنم و پیش از این در سریال‌های چارخونه و مسافران به عنوان بازیگر حضور داشتم و این بار هم برای بازی در این سریال دعوت به همكاری شدم.
بازی در كارهای طنز چقدر سخت یا آسان است؟
طبیعتا دشوارتر از كارهای جدی است. چون هم انرژی بیشتری را می‌طلبد و هم باید خنده را به لب تماشاگران بیاوری. البته نه به هر قیمتی. بنابراین بازی طنز به مراتب دشوارتر از بازی جدی است.
چطور نقش تان را درونی می كنید؟

نوشته ای از admin \\ tags: , , , , ,

Jul 30

نقابی زیبا برای قهرمان مردمی
«رودخانه ماه»
درام تاریخی تلویزیونی كره كه با نام «ایل جی‌مائه برمی‌گردد» بین مردم شناخته می‌شود، قصد بررسی یك دوره مهم تاریخی این كشور آسیایی را به زبانی اكشن و ماجراجویانه دارد. شمشیربازی و هنرهای رزمی كه 2 مشخصه اصلی سینما و تلویزیون كره جنوبی در ژانر سینمای حادثه‌ای هستند، حرف اصلی و مهم را در این مجموعه می‌زنند.

در كنار این حادثه‌پردازی‌های متنوع، سازندگان رودخانه ماه رویدادهای تاریخی را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند و قصه‌ای خانوادگی و دراماتیك را نیز تعریف می‌كنند. فیلمنامه فیلم را 2 نویسنده پركار و سرشناس تلویزیونی كره نوشته‌اند. آنها واقعیت‌های تاریخی را با چند قصه خیالی 2 شخصیت‌ كه در عالم واقعیت وجود نداشته‌اند درهم آمیخته‌اند تا مجموعه‌ای پرتنش خلق كنند.
رودخانه ماه در 24 اپیزود 60 دقیقه‌ای تولید شد و اولین بار اواخر ژانویه 2009 به روی آنتن رفت. پخش مجموعه تا آوریل همان سال ادامه پیدا كرد و توانست شمار زیادی از تماشاگران تلویزیونی را جذب خود كند. اما رودخانه ماه نتوانست موفقیتی در حد مجموعه «جومونگ» كسب كند. البته سازندگان این مجموعه در فكر رقابت با كاری پرخرج و تاریخی مثل جومونگ نبودند. اما از آنجا كه عموم مجموعه‌های درام و اكشن تاریخی چند سال اخیر تلویزیونی در آسیا با این مجموعه پربیننده سنجیده می‌شود، طبیعی است كه اهل فن و منتقدان تلویزیونی هم در اظهارات و نقدهای خود به این نكته اشاره كنند.
دهقانان آرام نمی‌نشینند

نوشته ای از admin \\ tags: , , , , ,

Jul 30

ساعت پخش مجموعه‌های ماه رمضان برای دومین بار تغییر کرد. همچنین روز چهارشنبه پنجم مراد ماه مجموعه رمضان شبکه تهران تغییر کرد و “سه دونگ سه دونگ” جایگزین مجموعه “تکیه بر باد” شد.

مجموعه تلویزیونی “سقوط یک فرشته” به کارگردانی بهرام بهرامیان و تهیه‌کنندگی رامین عباسی‌زاده به جای ساعت 22 ساعت 22:30 روی آنتن شبکه یک می‌رود. در این مجموعه بازیگرانی چون مسعود رایگان، فریبا کوثری، داریوش کاردان، شبنم مقدمی، علی سلیمانی، مهرداد صدیقیان، خاطره اسدی، هدی زین العابدین، سعیده عرب و … بازی می‌کنند.

در داستان این مجموعه زندگی دو دختر در جدال با فراز و نشیب‌های زندگی‌شان به تصویر کشیده می‌شود و عیارسنجی ایمان هر یک از آنها  ماجراهای “سقوط یک فرشته ” را شکل می‌دهد.

مجموعه تلویزیونی “سی‌امین روز” به کارگردانی جواد افشار و تهیه‌کنندگی رضا جودی به جای ساعت 21:40 قبل از افطار از شبکه دو پخش می‌شود. در این سریال هومن سیدی، آزاده صمدی، پژمان بازغی، سیما تیرانداز، رزیتا غفاری، محمود عزیزی، کوروش سلیمانی و … بازی کردند.

ادامه مطلب …»

نوشته ای از admin \\ tags: , , , , , , , ,

Jul 30

قصه فیلم ها مردانه است
لوكیشن مجموعه «سه، پنج، دو» شاید بهترین مكان برای گفت‌وگو با شهره لرستانی باشد كه این روزها سرگرم بازی در این مجموعه است . او كه با ایفای كاراكتر شهلا، جذابیت‌های یك همسر ورزشی را به نمایش می‌گذارد، در كنار فرهاد آئیش و دیگر بازیگرانی كه هر یك حضورشان در عرصه طنز با جذابیت‌هایی برای مخاطب همراه بوده، مهمان خانه‌های ماست. او بیشتر از آن كه مادر این خانواده باشد، تلاش می‌كند تا با همسو شدن با دغدغه‌های فكری حشمت، قطب مقابل طنز این قصه را پر كند. با او كه پیش از این نیز در آثار كمیكی چون «دارا و ندار»، «سه‌در چهار»، «لیلی بامن است»، «اشك‌ها و لبخندها»‌ و… به ایفای نقش پرداخته و در حال حاضر نیز مجموعه «مختارنامه» با بازی جدی او روی آنتن قرار دارد، گفت‌گویی داشته‌ایم كه پیش‌روی شماست.

نوشته ای از admin \\ tags: , , , , ,

 دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -